Zioła w doniczkach - Artykuł w Gardener's World

Opublikowano: 2019-05-06 21:27:23 Kategorie: Ogród , Prasa o nas

Zioła w doniczkach - Artykuł w Gardener's World

Z nastaniem wiosny w sklepach pojawia się coraz większy wybór świeżych ziół, które chętnie kupujemy do domu. Ponieważ są sprzedawane w małych doniczkach, bardzo często ich żywotność kończy się po trzech- czterech dniach. Nagminne jest bowiem zapominanie o ich podlewaniu.


Zioła w doniczkach

Donice samonawadniające

Sprawdzonym rozwiązaniem jest przesadzenie do doniczek z systemem samo nawadniającym Rosmarin lub Doppio Urbalive. Dzięki zastosowaniu specjalnego patentu pasków podciągających wodę ze zbiornika, rośliny mają stale wilgotne podłoże bez ryzyka zalania korzeni. Dokładnie tyle ile potrzeba. Doniczki Rosmarin oraz Doppio są dedykowane specjalnie do domowej uprawy ziół. Ich wielkość oraz kształt (cylinder, łódeczka) zapewnia optymalny rozwój rośliny. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi doskonale sprawdzą się na okiennym parapecie. Na blacie kuchennym zajmą niewiele miejsca a świeże zioła będą zawsze pod ręką. Doniczki z systemem samo nawadniającym Urbalive to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zapominają o podlewaniu. Dodatkowym atutem jest szeroka gama pastelowych kolorów, pasujących do każdego wnętrza

Na balkonach czy tarasach idealnie sprawdzi się seria donic Berberis Uno, Duo, Trio z systemem samo nawadniania. Są to duże donice o konstrukcji modułowej zapewniające idealne warunki do wzrostu i rozwoju nie tylko ziołom, ale również większym roślinom takim jak pomidorki, bakłażany, fasola czy przez wszystkich uwielbiana dynia. A to wszystko bez ryzyka uschnięcia nawet przy naszych dłuższych wyjazdach.

Ciekawym rozwiązaniem dla domowej uprawy ziół jest planter. To elegancka, podwyższona donica przeznaczona do dużych kuchni, chociaż idealnie wpasowuje się swoim charakterem do reprezentacyjnej części mieszkania czy domu- salonu. Wykonana jest z drewna oraz tworzywa sztucznego, przez co sprawdzi się również na odkrytym balkonie czy tarasie. System self watering zadba natomiast o odpowiednią wilgotność gleby.

Donice samonawadniające

Te donice oraz inne artykuły do domowych, balkonowych oraz tarasowych upraw są do kupienia w sklepie internetowym eko-ogrod.pl

Udostępnij