Donica samonawadniająca Urbalive Calimera A1 - czarna
 • Donica samonawadniająca Urbalive Calimera A1 - czarna
 • Donica samonawadniająca Urbalive Calimera A1 - czarna
 • Donica samonawadniająca Urbalive Calimera A1 - czarna
 • Donica samonawadniająca Urbalive Calimera A1 - czarna
 • Donica samonawadniająca Urbalive Calimera A1
Donica samonawadniająca Urbalive Calimera A1 - czarna
Donica samonawadniająca Urbalive Calimera A1 - czarna Donica samonawadniająca Urbalive Calimera A1 - czarna Donica samonawadniająca Urbalive Calimera A1 - czarna Donica samonawadniająca Urbalive Calimera A1 - czarna Donica samonawadniająca Urbalive Calimera A1

Donica samonawadniająca Urbalive Calimera A1

Donica Urbalive Calimera A1 czeskiej firmy Plastia to nie tylko doniczka z funkcją samonawadniania i z systemem przepływu powietrza, ale także niezwykle designerskie naczynie, które w duecie z zasadzonymi w niej roślinami tworzy obraz niemal idealny. Nadaje się zarówno do nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz, jak i na zewnątrz, gdyż jest odporna na działanie promieni słonecznych oraz bardzo niskich temperatur.

Kolor
Średnica
69,90 zł

W związku z problemami z dostępnością produktu u producenta brak możliwości zamawiania do odwołania.

Donica samonawadniająca Urbalive Calimera nie jest zwyczajną doniczką, do której jesteś przyzwyczajony. Nie jest to pospolity pojemnik na kwiaty, lecz coś, co zmieni Twoje dotychczasowe postrzeganie. Oferujemy Tobie nie tylko doniczkę z funkcją samonawadniania, ale również wyjątkowy design. Calimera ma wiele kształtów i kolorów, które można łączyć ze sobą.

Pierwsza Calimera została zaprojektowana przez Jana Čtvrtníka i wypuszczona na czeski rynek już w 2010 roku. Calimera odniosła sukces, toteż projektanci Michaela Vratníková oraz Petr Mikoše stworzyli dla niej dwa unikalne stojaki - jeden z drutu, a drugi z połączenia metalu i sklejki. Donica samonawadniająca Urbalive Calimera wraz ze stojakami zdobyła Red Dot Design Award w 2012 roku - uznawaną za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Od wielu lat czeska firma umożliwia Ci posiadanie Calimery we własnym domu i ogrodzie!

Wielofunkcyjne donice Calimera można łączyć z dwoma rodzajami dolnych i górnych części w różnych kombinacjach kolorów i wielkości, dzięki czemu oferują one cztery warianty kształtu w niewyczerpanej wręcz liczbie kombinacji kolorów. Górny pojemnik jest zaprojektowany tak, aby rosły w nim rośliny, podczas gdy dolny pojemnik służy jako zbiornik wody. Roślina pozyskuje wilgoć dzięki knotowi, który naturalnie wchłania wodę, a także przy pomocy wałków kapilarnych. Gdy korzenie wnikną do dolnego zbiornika, roślina może pozyskiwać wodę bezpośrednio przez nie. Posiada ona również wskaźnik poziomu wody.

Samonawadniające doniczki Calimera dostępne są w dwóch rozmiarach – o średnicach Ø 17 cm oraz Ø 35 cm – dzięki czemu mogą wyglądać świetnie zarówno wewnątrz domu jak i w ogrodzie lub na tarasie.

CECHY SZCZEGÓLNE

 • Funkcjonalna
 • Wykonana z wysokiej jakości, niezwykle lekkiego tworzywa, odpornego na warunki atmosferyczne
 • Doniczka z systemem samonawadniania i przepływu powietrza
 • Łatwa do podnoszenia dzięki praktycznemu otworowi
 • Nadaje się zarówno do wnętrz jak i na zadaszone tarasy, balkony i zimowe ogrody
 • Występuje w wielu wersjach kolorystycznych i w dwóch rozmiarach (śrenica 17 cm i 35 cm)
 • Oryginalny, bardzo ciekawy, design pomysłu czeskiego projektanta Jana Čtvrtníka
 • Zwycięzca konkursu Red Dot Design w kategorii Product Design 2012
Plastia
110 1201738

Dane techniczne

Typ
Donica samonawadniająca
Linia
Calimera
Kształt
Okrągły
Szerokość
17 cm
Wysokość
19 cm
Masa
1,1 kg

Dodatkowe informacje

ean13
8590415005933

Zobacz także